Dodatki mieszkaniowe

Liczba gości:

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 


Aktualności
Drukuj
środa, 09 marca 2016 05:55
500+
Od 1 kwietnia 2016 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 11 lutego 2016 o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz. U z 2016 r., poz. 195). Jednostką odpowiedzialną za realizację programu
"Rodzina 500 plus" dla mieszkańców gminy Pińczów będzie Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pińczowie.

Wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć w ciągu trzech miesięcy od wejścia w życie ustawy osobiście, za pośrednictwem platformy e-PUAP lub Emp@tia.
Ośrodek Pomocy Społecznej  wyda decyzję i wypłaci pieniądze w ciągu trzech miesięcy od wpłynięcia wniosku. Pierwsza wypłata świadczeń ma nastąpić do końca czerwca 2016 r.
z wyrównaniem od kwietnia 2016 r., bez względu na to, czy wniosek zostanie złożony w kwietniu, maju, czy do 10 czerwca 2016r.
Więcej…
 
Drukuj
środa, 10 lutego 2016 05:50
Warsztaty Dietetyczne

Towarzystwo Przyjaciół Ponidzia w Pińczowie, serdecznie zaprasza osoby będące beneficjentami programu pomocy   żywnościowej PO PŻ 2014-2020 na WARSZTATY DIETETYCZNE, które odbędą się w dniu 26.02.2016r. ( piątek) o godz. 11.00 w sali nr 6 w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej  ul. Złota 7 w Pińczowie.
Warsztaty realizowane są w ramach działań towarzyszących Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 Podprogram 2015. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli zapoznać się z zasadami prawidłowego odżywiania i oddziaływaniem żywienia na zdrowie.  Po warsztatach przewidziane są bezpłatne, indywidualne porady dietetyka.
W programie warsztatów przewidziano poczęstunek oraz upominki dla uczestników i beneficjentów PO PŻ.
 
Drukuj
środa, 26 sierpnia 2015 04:54

Konferencja podsumowująca realizację projektu „Aktywizacja zawodowa bezrobotnych w gminie Pińczów"

 

  KonferencjaW dniu sierpnia 2015 r. godz.14.30 w Ośrodku Kształcenia Zawodowego w Pińczowie odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu „Aktywizacja zawodowa bezrobotnych w gminie Pińczów".  W konferencji wzięli udział przedstawiciele jednostek współpracujących przy projekcje, uczestnicy projektu, oraz  pracownicy MGOPS w Pińczowie.  Konferencję poprowadził Pan Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Więcej…
 
Drukuj
środa, 27 maja 2015 09:10

Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy

 

W dniu 26 maja 2015r. W sali Muzeum Regionalnego w Pińczowie, ul. Piłsudskiego 2a uczestnicy Projektu wzięli udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia prowadził wykwalifikowany ratownik medyczny. W czasie zajęć poruszano między innymi kwestie: 

 1. Właściwej oceny zagrożeń i bezpieczeństwa  na miejscu zdarzenia;
 2. Zasady wzywania służb ratowniczych; ocena podstawowych funkcji życiowych;
 3. Prowadzenie resuscytacji BLS u dorosłych i u dzieci;
 4. Zadławienie – postępowanie; pozycja boczna bezpieczna – zastosowanie;
 5. Oparzenia – podział, objawy i postępowanie;
 6. Krwotoki  - podział, objawy i postępowanie;
 7. Złamania, skręcenia, zwichnięcia – podział, objawy i postępowanie;
 8. Urazy głowy, klatki piersiowej i jamy brzusznej – objawy, zagrożenia i zasady postępowania;
 9. Podstawy anatomii i fizjologii układu krwionośnego, oddechowego i nerwowego ze zwróceniem szczególnej uwagi  na postępowanie w stanach zagrożenia życia (zawał serca, padaczka cukrzyca);
Podczas szkolenia zaprezentowano sposoby udzielania pierwszej pomocy. Pod okiem specjalisty każdy mógł przećwiczyć określone czynności np. wykonać opatrunek medyczny, itp . Na zakończenie Uczestnicy Projektu otrzymali apteczki medyczne. Beneficjentom  zapewniono w czasie zajęć catering.
 
Drukuj
poniedziałek, 11 maja 2015 07:23

Trening kompetencji i umiejętności społecznych


   Trening kompetencji i umiejętności społecznych
W dniach od 28.04.2015r. do 29.04.2015r. w miejscowości Wymysłów, „Dworek na Wymysłowie”, Wymysłów 17, 28-404 Kije, w ramach projektu odbył się Trening kompetencji i umiejętności społecznych. Zajęcia prowadził  psycholog i wzięło w nim udział 10 osób.

 

Cel zajęć:

 • uczestnicy  doskonalili  swoje kompetencje komunikacyjne;
 • rozpoznawali podstawowe emocje, ekspresję emocji u innych, mają  lepszy kontakt ze swoim ciałem;
 • nauczyli się dostrzegać związek własnych stanów somatycznych z przeżyciami emocjonalnymi, co pomoże im lepiej kontrolować własne emocje;
 • uczestnicy nauczyli się asertywnie wyrażać własne potrzeby, asertywnie odmawiać oraz szanować granicę innych ludzi;
 • poznali jak budować swój pozytywny wizerunek; zajęcia miały na celu uświadomienie uczestnikom wpływu ich sposobu mówienia i postawy ciała na to, jak są odbierani przez innych
Więcej…
 
Drukuj
piątek, 20 marca 2015 00:00
Warsztaty z mediacji

DSC07714 W dniach 7,14,21 marca 2015r. w ramach projektu „Aktywizacja zawodowa bezrobotnych w gminie Pińczów” w sali Muzeum Regionalnego odbywają  się warsztaty z mediacji.
Zajęcia dla 10 uczestników prowadzone są metodami aktywnymi: ćwiczenia, symulacje, dyskusje, praca w małych grupach, uczenie przez doświadczenie i w odwołaniu do doświadczeń uczestników.
Zajęcia  podzielone tematowo, każdy dzień to inny sposób prowadzenia negocjacji i rozwiązywania danego problemu.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 14
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama